Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi tomonidan amalga oshirilayotgan ICT4Girls loyihasi doirasida yurtimiz qizlarining IT ko‘nikmalarini rivojlantirishga qaratilgan ICT4Girls Digital Camp dasturi uchun qabul boshlangani e'lon qilindi.
Dasturda 15 va undan katta yoshdagi maktab/kasb-hunar maktabi/kollej/texnikum/akademik litsey o‘quvchi qizlari ishtirok etishi mumkin.
Oromgoh yo‘nalishlari:
*STEM yo‘nalishidagi o‘quv dastur 8-11-sinf o‘quvchilari uchun mo‘ljallangan.
4 kunlik oromgoh Toshkent viloyatida bahorgi ta’til davomida bo‘lib o‘tadi.
Oromgoh bilan bog‘liq barcha xarajatlar tashkilotchilar tomonidan qoplanadi.
ISHTIROK ETISH UCHUN YO‘NALISHLAR BO‘YICHA TALABLAR:
Veb-dasturlash | Mobil dasturlash | Raqamli marketing | Veb-dizayn yo‘nalishlari uchun ariza topshiruvchilardan quyidagilar so‘raladi:
1. Ariza topshiruvchi o‘zi haqida ingliz tilida tayyorlagan 60 soniyali video (majburiy). Videoda quyidagi savollarga javob berishingizni so‘raymiz:
Video 60 soniyadan oshmasligi lozim.
2. IT portfolio (ixtiyoriy). IT bo‘yicha avval bajargan ishlaringiz bo‘lsa, havola yoki fayl ko‘rinishida (ko‘pi bilan 10 ta fayl) topshirishingizni maslahat beramiz.
Portfolio bo‘lmasa, tushkunlikka tushmang: IT portfolioga ega bo‘lmagan qizlarning ham arizalari ko‘rib chiqiladi.
STEM yo‘nalishi uchun ariza topshiruvchilardan quyidagilar so‘raladi:
Shoshiling, arizalar 3-mart soat 23:59ga qadar qabul qilinadi. Ariza to‘ldirish uchun ushbu havoladan foydalaning.
Ariza topshirish va oromgoh bilan bog‘liq barcha ma’lumotlar loyihaning Telegram va Instagram sahifalarida berilgan.
***
Eslatib o‘tamiz, ICT4Girls loyihasi Shveysariya elchixonasi tomonidan moliyalashtirilmoqda. Loyiha dasturi Women Techmakers Tashkent bilan hamkorlikda ishlab chiqilmoqda.
ushbu havoladan foydalaning.

Набор в программу ICT4Girls Digital Camp начался, не упустите возможность подать заявку на участие в программе!
22.02.2022
8994
В рамках проекта ICT4Girls, реализуемого Центром инноваций, технологий и стратегии, было объявлено о старте программы ICT4Girls Digital Camp, направленной на развитие IT-навыков девушек нашей страны.
В программе могут участвовать девушки школы/профессионального училища/колледжа/техникума/академического лицея от 15 лет и старше.
Направления лагеря:
Учебная программа STEM предназначена для учащихся 8-11 классов.
4-х дневный лагерь пройдет во время весенних каникул в Ташкентской области.
Все расходы, связанные с лагерем, берут на себя организаторы.
НАПРАВЛЕНИЯ ДЛЯ УЧАСТИЯ ТРЕБОВАНИЯ:
Веб-программирование | Мобильное программирование | Цифровой маркетинг | Кандидатам на специальности веб-дизайна предлагается:
1. 60-секундный видеоролик на английском языке, подготовленный заявителем о себе (обязательно). В видео мы просим вас ответить на следующие вопросы:
Видео не должно превышать 60 секунд.
2. IT портфолио (по желанию). Если у вас есть предыдущая работа в области IT, мы рекомендуем вам отправить ее в виде ссылки или в виде файла (максимум 10 файлов).
Не расстраивайтесь, если у вас нет портфолио: также будут рассмотрены заявки от девушек без IT портфолио.
Кандидатам на специальность STEM предлагается:
Спешите, заявки принимаются до 23:59 3 марта. Используйте эту ссылку, эту ссылку, чтобы подать заявку.
Вся информация о заявке и лагере размещена на страницах проекта в Telegram и Instagram.
***
Следует отметить, что проект ICT4Girls финансируется посольством Швейцарии. Программа проекта разрабатывается совместно с Women Techmakers Tashkent.
эту ссылку, чтобы подать заявку.