Surxondaryo viloyati maktab o‘quvchilari Registon, Ichan Qalʼa va Buxorodagi tarixiy - madaniy obyektlarga virtual sayohat qilishdi
12.03.2022
4265
Xalq taʼlimi vaziri o‘rinbosari Rustam Karimjonov boshchiligidagi ishchi guruh Surxondaryo viloyati umumtaʼlim maktablariga ko‘mak berish uchun o‘rganish o‘tkazmoqda.
Umumtaʼlim maktablaridagi AKT holatini o‘rganish bilan birgalikda o‘quvchi yoshlarni Registon, Ichan Qalʼa va Buxorodagi tarixiy-madaniy obyektlariga virtual tarzda sayohat qilish imkoniyatlari namoyish etildi.
Shuningdek o‘quvchi yoshlarga hamda o‘qituvchilarga xalq taʼlimi tizimidagi foydali elektron taʼlim resurslarini maktablarda keng joriy qilish yuzasidan taqdimot o‘tkazildi.

Schoolchildren of Surkhandarya region took a virtual tour of the historical and cultural sites of Registan, Ichan-Kala and Bukhara
12.03.2022
4276
Working Group headed by Deputy Minister of Public Education Rustam Karimzhonov conducts research to assist secondary schools in Surkhandarya region.
Along with studying the state of ICT in general education schools, the possibility of virtual visits by young students to historical and cultural sites in Registan, Ichan-Kale and Bukhara was demonstrated.
There was also a presentation to students and teachers about the widespread introduction of useful electronic educational resources in the public education system in schools.
Rustam Karimzhonov conducts research to assist secondary schools in Surkhandarya region.