Surxondaryo viloyati maktab o‘quvchilari Registon, Ichan Qalʼa va Buxorodagi tarixiy - madaniy obyektlarga virtual sayohat qilishdi
12.03.2022
4265
Xalq taʼlimi vaziri o‘rinbosari Rustam Karimjonov boshchiligidagi ishchi guruh Surxondaryo viloyati umumtaʼlim maktablariga ko‘mak berish uchun o‘rganish o‘tkazmoqda.
Umumtaʼlim maktablaridagi AKT holatini o‘rganish bilan birgalikda o‘quvchi yoshlarni Registon, Ichan Qalʼa va Buxorodagi tarixiy-madaniy obyektlariga virtual tarzda sayohat qilish imkoniyatlari namoyish etildi.
Shuningdek o‘quvchi yoshlarga hamda o‘qituvchilarga xalq taʼlimi tizimidagi foydali elektron taʼlim resurslarini maktablarda keng joriy qilish yuzasidan taqdimot o‘tkazildi.

Школьники Сурхандарьинской области совершили виртуальную экскурсию по таким историко-культурным объектам, как Регистан, Ичан-Кала и другим достопримечательностям Бухары
12.03.2022
4277
Рабочая группа во главе с заместителем министра народного образования Рустам Каримжонов проводит исследование для оказания помощи общеобразовательным школам Сурхандарьинской области.
Наряду с изучением состояния ИКТ в общеобразовательных школах, была продемонстрирована возможность виртуального посещения учащейся молодежью историко-культурных объектов в Регистане, Ичан-Кале и Бухаре.
Также была проведена презентация учащейся молодежи и учителям о широком внедрении в школах полезных электронных образовательных ресурсов в системе народного образования.
Рустам Каримжонов проводит исследование для оказания помощи общеобразовательным школам Сурхандарьинской области.