Loyihaning ochilish marosimida qizlarga dastur haqida to’liq ma'lumot berib o’tildi. Shuningdek, barcha ishtirokchilar digital_campda yaratilgan shart-sharoitlar bilan tanishtirildi.
Eslatib o'tamiz, ITSM tomonidan amalga oshirilayotgan “Qizlarning IT-koʻnikmalarini rivojlantirish” [ICT4Girls] loyihasi Shveysariya elchixonasi tomonidan moliyalashtirilmoqda.
ICT4Girls Digital Camp dasturida qatnashish uchun yetib kelishdi.

Программа ICT4Girls Digital Camp в действии
23 марта этого года 100 отобранных девушек из разных регионов Узбекистана приняли участие в программе ICT4Girls Digital Camp в курорте "Charos", расположенном в Ташкентской области.
На церемонии открытия проекта девушкам была предоставлена полная информация о программе. Также всех участников ознакомили с условиями, созданными в digital_camp.
Напомним, что ITSM проект “развитие ИТ-навыков у девочек” [ICT4Girls], реализуемый компанией, финансируется посольством Швейцарии.
ICT4Girls Digital Camp в курорте "Charos", расположенном в Ташкентской области.