ITSM Toshkentdagi Webster Universitetida bo‘lib o‘tgan “Job and Career Fair” bo‘sh ish o‘rinlari yarmarkasida ishtirok etdi
21.04.2022
4290
2022-yil 19-aprel kuni yoshlarning bandligini ta’minlash maqsadida Toshkentdagi Webster Universitetida “Job and Career Fair” bo'sh ish o'rinlari yarmarkasi tashkil qilindi.
Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi (ITSM) ham ushbu yarmarkada ishtirok etib, mazkur ta’lim muassasasining bitiruvchilari bilan suhbat qurishga, ularning bilim va ko‘nikmalari bilan qiziqdilar. Ushbu mehnat yarmarkasida Toshkent shahridagi 80 dan oshiq korxona, tashkiloti va muassasalar qatnashdilar.
Tadbirga maktablarning yuqori sinf o’quvchilari, universitet talablari va ish qidirayotgan yoshlar o’z qiziqishlarini bildirdilar. Bitiruvchilarga Markazning yo‘nalishi, asosiy ish faoliyati, bo‘sh ish o‘rinlari haqida ma’lumotlar berildi. Bilim va ishlash ishtiyoqi kuchli bo‘lgan yoshlar Markazda ishlashga taklif qilindi.

ITSM принял участие в ярмарке вакансий “Job and Career Fair” в Университете Webster в Ташкенте
В целях обеспечения занятости молодежи 19 апреля 2022 года в Университете Webster в Ташкенте организована ярмарка вакансий “Job and Career Fair”.
Центр инновации, технологии и стратегии (ITSM) также принял участие в данной ярмарке и провел беседу с выпускниками данного образовательного учреждения, поинтересовался их знаниями и навыками. В данной ярмарке труда приняли участие более 80 предприятий, организаций и учреждений города Ташкента.
В мероприятии приняли участие учащиеся старших классов школ, студенты университетов и молодые люди, ищущие работу. Выпускникам была предоставлена информация о направлении деятельности Центра, основных направлениях деятельности, вакансиях. Молодые люди с сильной страстью к знаниям и работе были приглашены на работу в центр.