ITSM Toshkentdagi Webster Universitetida bo‘lib o‘tgan “Job and Career Fair” bo‘sh ish o‘rinlari yarmarkasida ishtirok etdi
21.04.2022
4290
2022-yil 19-aprel kuni yoshlarning bandligini ta’minlash maqsadida Toshkentdagi Webster Universitetida “Job and Career Fair” bo'sh ish o'rinlari yarmarkasi tashkil qilindi.
Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi (ITSM) ham ushbu yarmarkada ishtirok etib, mazkur ta’lim muassasasining bitiruvchilari bilan suhbat qurishga, ularning bilim va ko‘nikmalari bilan qiziqdilar. Ushbu mehnat yarmarkasida Toshkent shahridagi 80 dan oshiq korxona, tashkiloti va muassasalar qatnashdilar.
Tadbirga maktablarning yuqori sinf o’quvchilari, universitet talablari va ish qidirayotgan yoshlar o’z qiziqishlarini bildirdilar. Bitiruvchilarga Markazning yo‘nalishi, asosiy ish faoliyati, bo‘sh ish o‘rinlari haqida ma’lumotlar berildi. Bilim va ishlash ishtiyoqi kuchli bo‘lgan yoshlar Markazda ishlashga taklif qilindi.

ITSM took part in the project "Job and Career Fair" at Webster University in Tashkent
In order to ensure youth employment, a Job and Career Fair was organized at Webster University in Tashkent on April 19, 2022.
The Center for Innovation, Technology and Strategy (ITSM) also took part in this fair and held a conversation with graduates of this educational institution, asked about their knowledge and skills. More than 80 enterprises, organizations and institutions of the city of Tashkent took part in this labor fair.
The event was attended by high school students, university students and young people looking for work. Graduates were provided with information about the direction of the Center's activities, the main areas of activity, vacancies. Young people with a strong passion for knowledge and work were invited to work at the center.