ICT4Girls mentorlik dasturi g'oliblari e’lon qilindi va grant bilan taqdirlandi
Mentorlik dasturi ishtirokchilari ma'lum ijtimoiy muammoga yechim beruvchi 10 ta IT-mahsulot yaratdi. Ushbu loyihalar betaraf soha mutaxassislari tomonidan maxsus mezonlar asosida baholangan edi.
Bugun Forum doirasida ushbu loyihalar orasidan yuqori baholangan 3 IT-mahsulot nomi e'lon qilinib, ularni rivojlantirish va ishga tushirish maqsadida ajratilgan 50 million so‘mlik grant taqdim etildi. Dastur g'oliblari:
Mashkhura Eshmatova Muharrir platformasi bilan;
Sabohat Qalandarova ayollar uchun yaratilgan maxsus mobil ilova bilan;
Zilolaxon Yo'ldosheva yoshlarni kasbga yo‘naltirishga yordam beruvchi vebsayt bilan.
Dasturning qolgan 7 ishtirokchisi esa noutbuk bilan taqdirlandi.
Barcha dastur ishtirokchilariga va mentorlariga jamoamiz nomidan minnatdorchilik bildiramiz. Ularga IT-yechimlarni rivojlantirishda muvaffaqiyat tilaymiz va yakuniy mahsulot bilan tanishishni kutib qolamiz.
maxsus mezonlar asosida baholangan edi.

Объявлены победители программы наставничества ICT4Girls и награждены с грантом
Участники программы наставничества создали 10 IT-продуктов, которые решают определенную социальную проблему. Эти проекты оценивались нейтральными отраслевыми экспертами на основе специальных критериев.
Сегодня форум в рамках проекта были объявлены 3 высоко оцененных IT-продукта, а также предоставлен грант в размере 50 миллионов сумов, выделенный для их развития и запуска. Победители программы:
Знаменитость Эшматова с редакторской платформой;
Сабохат Каландарова со специальным мобильным приложением для женщин;
Зилолахон Юлдашева с вебсайтом, помогающим ориентировать молодежь на профессию.
Остальные 7 участников программы были награждены ноутбуками.
От имени нашего коллектива выражаем благодарность всем участникам и наставникам программы. Желаем им успехов в разработке IT-решений и с нетерпением ждем знакомства с конечным продуктом.
специальных критериев.