Navoiy shahridagi umumtaʼlim maktablarida Xalq taʼlimi vazirligining elektron taʼlim resurslari taqdimoti bo‘lib o‘tdi
20.05.2022
4491
Xalq taʼlimi vazirligi va "Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi" xodimlari tomonidan o‘quvchilarning yozgi taʼtil vaqtini unumli va maroqli o‘tkazishini ta'minlash maqsadida Xalq taʼlimi vazirligi tomonidan yaratilgan Milliy segmentdagi elektron taʼlim resurslari bilan tanishtirish ishlari amalga oshirildi.
Bundan tashqari, o‘quvchilarni hozirda zamonaviy bo'lgan kasblarga qiziqishlarining tahlili natijasida, robototexnika, dasturlash va IT sohasidagi barcha kasblarni o'rganish bo'yicha tavsiyalar berildi. Taqdimot mobaynida o‘quvchilar o'zlariga qiziqarli bo‘lgan savollarga javoblar topgan holda o‘z fikr-mulohazalari bilan bo‘lishdilar.
Taʼkidlash joizki, o‘qituvchilar tomonidan loyihalarning shaxsiy rivojlanish va kasbiy bilimlarni oshirishdagi roli alohida ta'kidlandi.

В общеобразовательных школах города Навои состоялась презентация электронных образовательных ресурсов Министерства народного образования
20.05.2022
4507
Сотрудниками Министерства народного образования и "Центра инновации, технологии и стратегии" проведена работа по ознакомлению с электронными образовательными ресурсами национального сегмента, созданными Министерством народного образования в целях обеспечения эффективного и приятного времяпрепровождения учащихся во время летних каникул.
Кроме того, в результате анализа интереса учащихся к современным на данный момент профессиям были даны рекомендации по изучению всех профессий в области робототехники, программирования и ИТ. В ходе презентации читатели поделились своими мыслями и мнениями, нашли ответы на интересующие их вопросы.
Стоит отметить, что педагогами особо подчеркнута роль проектов в личностном развитии и повышении профессиональных знаний.