Xalq taʼlimi vazirligi masʼul xodimlari hamda Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi rahbariyati ishtirokida “Planet one group” kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi!
12.08.2022
4050
“Planet one group” kompaniyasi maktabgacha taʼlim, umumiy o‘rta taʼlim va kasb-hunar taʼlimini rivojlantirish hamda modernizatsiya qilish, ilg‘or tajriba markazlari va professional taʼlimga ixtisoslashgan maktablarni tashkil etish, o‘qituvchilarni tayyorlash, o‘quv markazlari uchun alohida kontent va o‘quv dasturlarini ishlab chiqishga doir takliflarni taqdim etdi.
Shu o‘rinda Xalq taʼlimi sohasini raqamlashtirish maqsadida ishlab chiqilgan “maktab.uz”, “Edukids”, “Smartland”, “VR-sayohat” va boshqa innovatsion loyihalar haqida maʼlumot berildi.
Uchrashuv yakunida yangi, zamon talabiga mos keladigan progressiv loyihalarni o‘zaro hamkorlik asosida yaratish rejalashtirishi to‘g‘risida so‘z yuritildi.
“Edukids”, “Smartland”, “VR-sayohat” va boshqa innovatsion loyihalar haqida maʼlumot berildi.

Состоялась встреча с представителями компании «Планета одна групп» с участием ответственных сотрудников Министерства народного образования и руководства Центра инноваций, технологий и стратегии!
12.08.2022
4051
Компания «Планета одна группа» развивает и модернизирует дошкольное образование, общее среднее и профессиональное образование, создает центры повышения квалификации и школы, специализирующиеся на профессиональном образовании, подготовке учителей, специальном наполнении образовательных центров и представила предложения по развитию программ обучения.
В данном месте была дана информация о «maktab.uz», «Edukids», «Smartland», «VR-sayohat» и других инновационных проектах, разработанных в целях цифровизации сферы народного образования.
В завершение встречи речь шла о планировании создания новых, современных прогрессивных проектов на основе взаимного сотрудничества.