“1-oktabr – O‘qituvchi va murabbiylar kuni”ga bag‘ishlangan “Olg‘a ustozlar!” marafoni tashkil etildi
06.10.2022
4020
Marafon dasturida 120 nafar Toshkent shahar maktablari o‘qituvchilari va metodistlari hamda Toshkent shahar Xalq taʼlimi boshqarmasi masʼullari ishtirok etdilar.
Ushbu marafon “O‘zbekistonda mustaqil o‘qituvchilar assotsiatsiyalari imkoniyatlarini kengaytirish” loyihasi doirasidagi o‘qituvchilar assotsiatsiyalarini qo‘llab-quvvatlash dasturining 2022-yilga belgilangan grantlari asosida, “O‘qituvchilar assotsiatsiyasi” jamoat birlashmasining Toshkent shahar bo‘limi tashabbusi bilan o‘tkazildi.
“Olg’a ustozlar” marafonida marraga 1-bo‘lib yetib kelgan g‘olibga noutbuk,  2-o‘rin sohibasiga “Smart” televizor va 3-o‘ringa zamonaviy velosiped hamda faol ustozlarga qimmatbaho sovg‘alar taqdim etildi.

Марафон под названием "Вперед наставник!" посвященная ко дню ”1 октября – день учителя и наставника“
06.10.2022
4033
В программе марафона приняли участие 120 учителей и методистов школ города Ташкента, а также ответственные работники Управления народного образования города Ташкента.
Данный марафон был проведен на основе грантов программы поддержки ассоциаций учителей в рамках проекта "Расширение возможностей независимых ассоциаций учителей в Узбекистане“, намеченного на 2022 год, по инициативе Ташкентского городского отделения общественного объединения "Ассоциация учителей".
Победителю 1-го этапа марафона "Вперед наставник!" был вручен ноутбук, обладателю 2-го места-телевизор Smart, а 3-му месту-современный велосипед, а также активным участникам были вручены ценные подарки.