“AI for Girls v2.0” o‘quv inkubatori – O‘zbekiston Respublikasi Maktabgacha va maktab ta'limi vazirligi huzuridagi Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi,  Raqamli texnologiyalar vazirligi hamda Germaniyaning "Constructor University" oliy ta'lim muassasasi hamkorligida ishlab chiqilgan bo'lib, ishtirokchilarining dasturlash asoslari hamda sun’iy intellekt bilan ishlash ko‘nikmalarini rivojlantirish bo‘yicha malakalarini oshirishga qaratilgan.
2 kun davom etishi rejalashtirilgan trening mashg'ulotlarida mamlakatimiz bo‘ylab saralab olingan 14-18 yosh oralig‘idagi umumta’lim maktablarining 29 nafar o‘quvchi qizlari ishtirok etmoqdalar.
Mahorat darslari davomida ishtirokchi qizlar IT va sun’iy intellekt, uning turlari, kelajagi hamda kundalik hayotdagi qo‘llanilishiga doir bilimlarini oshirish imkoniga ega bo‘ladilar.

Стартовал тренинг” AI for Girls V2.0"
4-го мая текущего года стартовал проект  «Искусственный интеллект для девочек» - AI for Girls V2. 0, который продлится 2 дня, и был разработан Центром инноваций, технологий и стратегии при Министерстве дошкольного и школьного образования Республики Узбекистан и реализуется в сотрудничестве с Министерством цифровых технологий и Constructor University, Германия.
Цель проекта - развитие у девушек навыков  по IT, основам программирования и работы с искусственным интеллектом.
На двух-дневном тренинге приняли  29 учениц из общеобразовательных школ в возрасте от 14 до 18 лет, которые были отобраны по всей республике на конкурсной основе по всей стране.
Во время мастер-класса у участниц была возможность совершенствовать и систематизировать знания об искусственном интеллекте и изучить основы нейро-лингвистического программирования. Следите за новостями!