Bolaning ota-onasi chet elda, jiyanimni 1-sinfga qabul qilish uchun o‘zim ariza topshirsam bo‘ladimi?
Ha, albatta topshirish mumkin. Elektron platformada shaxsiy ma’lumotlarni shakllantirganingizdan so‘ng, tegishli maydonni belgilab, vasiylik bo‘yicha qarorni biriktirasiz va keyingi jarayonlarni amalga oshirishingiz mumkin.
Yashash joyi bo‘yicha ro‘yxatdan o‘tmagan harbiy xizmatchilar  farzandini umumta’lim maktabiga o‘qishga joylashtirish uchun qanday tartibda ariza topshirishlari mumkin?
Elektron platformada shaxsiy ma’lumotlarni shakllantirgandan so‘ng, harbiy xizmatchi katakchasini belgilaysiz. So'ngra yashash joyi bo‘yicha davlat soliq idoralari ro‘yxatidan o‘tgan ijara shartnomasi yoki tegishli harbiy qism (muassasa) tomonidan yashash manzili ko‘rsatilgan ma'lumotni tizimga yuklagan holda ariza topshirishlari mumkin.
Ariza jo‘natmoqchi bo‘lganimda “Siz tanlagan manzilga biriktirilgan maktab topilmadi” degan xatolik chiqqanda nima qilish kerak?
Ushbu holatda siz shaxsiy kabinetingizga kirib, "Mening ma’lumotlarim" bo‘limidan yashash manzilingizni tahrirlab, saqlash tugmasini bosishingiz va qayta ariza yuborishingiz kerak.

Родители ребенка находятся за границей, могу ли я подать заявление на прием племянницы в 1 класс?
Да, конечно, можно подать заявку. После формирования персональных данных на электронной платформе вы можете прикрепить решение об опеке, указав соответствующее поле и выполнив дальнейшие процессы.
В каком порядке военнослужащие, не прошедшие регистрацию по месту жительства, могут подать заявление на зачисление ребенка в общеобразовательную школу?
После формирования персональных данных на электронной платформе вы устанавливаете флажок военнослужащий. Затем можно подать заявление по месту жительства в государственные налоговые органы, загрузив в систему информацию о зарегистрированном договоре аренды или адрес проживания соответствующей воинской части (учреждения).
Что делать, если при попытке отправить заявку выдается ошибка “школа, прикрепленная к выбранному вами адресу, не найдена”?
В этом случае нужно зайти в личный кабинет, отредактировать свой адрес проживания из раздела "Мои данные", нажать кнопку "Сохранить" и отправить повторное заявление.