Ushbu video-yo'riqnomada,  mikrohududdan tashqarida joylashgan maktablarning 1-sinflariga onlayn ariza topshirish jarayoni bosqichma-bosqich ko‘rsatib berilgan.
Eslatma: Vazirlar Mahkamasining 2022-yilning 1-iyun sanasidagi 295-sonli Qaroriga asosan, umumtaʼlim maktablarining o‘quvchi o‘rni, malakali pedagog kadrlar bilan taʼminlanganligi, sinf xonalarining o‘quv mebellari bilan jihozlanganligidan kelib chiqib, umumtaʼlim maktablarining bo‘sh o‘rinlariga mikro-hududdan tashqaridan qo‘shimcha bolalar qabul qilinishi mumkin.
Qabul jarayonlari bo‘yicha qo‘shimcha maʼlumotlarni @mymaktab_uz telegram kanali yoki  71-203-07-04 telefon raqami orqali olishingiz mumkin.
295-sonli Qaroriga asosan, umumtaʼlim maktablarining o‘quvchi o‘rni, malakali pedagog kadrlar bilan taʼminlanganligi, sinf xonalarining o‘quv mebellari bilan jihozlanganligidan kelib chiqib, umumtaʼlim maktablarining bo‘sh o‘rinlariga mikro-hududdan tashqaridan qo‘shimcha bolalar qabul qilinishi mumkin.

С 1 августа текущего года с 12:00, начнется онлайн-прием в 1-е классы школ, расположенных за пределами микрорайонов!
В данной видео-инструкции показан пошаговый процесс подачи заявки в 1-й классы школ, расположенных за пределами микрорайонов.
Примечание: в соответствии с Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан № 295 от 1 июня 2022 года на свободные места в общеобразовательных школах находящихся за пределами микрорайонов, могут приниматься дополнительные ученики, исходя из свободных мест, обеспеченности их квалифицированными педагогическими кадрами, оснащенности учебной мебелью классных комнат.
№ 295 от 1 июня 2022 года на свободные места в общеобразовательных школах находящихся за пределами микрорайонов, могут приниматься дополнительные ученики, исходя из свободных мест, обеспеченности их квалифицированными педагогическими кадрами, оснащенности учебной мебелью классных комнат.